گوناگون20
اجتماعی ، فرهنگی و ...

این از توصیه مدیر وبلاگ به شما : به هیچ وجه ممکن به اینترنت و فضای مجازی و شبکه های اجتماعی وابسته نشوید و اعتیاد پیدا نکنید.

در صورتی که می خواهید از این فضا استفاده کنید مفید و نه بیش از حد حتما زمان بندی و ساعت محدود و مشخصی را برای خود تعیین کنید تا بیش از حد در این فضا نبوده و به آن وابسته

نشوید و از عوارض بعدی و گسترده ی آن در امان بمانید.این مطلب هم با عنوان "مشکلات وابستگی به فضای مجازی" رو به شما تقدیم می کنم و می گویم که به همین دلیل از فعالیت بیش از

حد در فضای مجازی خود داری خواهم کرد و پاسخ به نظرات شما شاید تا 3 روز حتی یک هفته طول بکشد.

 

 

 

 

 

اين روزها با افراد زيادي روبه‌رو مي‌شويم كه ساعت‌هاي متمادي چشم در صفحه كامپيوتر دوخته‌اند و حتي به بهانه مهماني‌رفتن يا شركت در جلسه‌اي مهم هم حاضر نيستند لحظه‌اي از جادوي ديجيتال چشم بردارند.

 

البته براي اثبات چنين معضل رو به گسترشي نبايد راه دور رفت، چراكه تب به‌روزبودن و دسترسي دائم به اطلاعات و تصاوير باعث شده تا حتي خود ما هم به نوعي پيوستگي عميق با اينترنت و دنياي مجازي داشته باشيم.

 

بنابراين اگر شما هم بيش از حد ايميل خود راچك مي‌كنيد يا ساعت‌ها مشغول بازي با رايانه‌تان هستيد بايد به خود مشكوك شويد.

اين مورد وقتي جدي‌تر مي‌شود كه به جاي آن‌كه با دوستان و خانواده‌تان صحبت كنيد، آنها را از سر خود باز مي‌كنيد تا تمام وقتتان را صرف صحبت با دوستان اينترنتي كنيد. اينها در واقع همه علائم يك بيماري شايع و جديد هستند كه در اصطلاح عمومي به اعتياد به رايانه معروف است.

متن کامل در ادامه مطلب

 ادامه مطلب...
ارسال توسط پایبند

ارتباط اجتماعی در خوابگاه

زندگی در خوابگاه خصوصیات خاصی دارد که پاره ای از آنها می تواند بسیار جذاب، سرگرم کننده، تفریحی و لذت بخش باشد. مانند زمان هایی که دانشجویان مدت های زیادی دور هم نشسته و به بگو و بخند و صحبت در مورد موضوعی مشغولند؛ از سوی دیگر زندگی در خوابگاه می تواند مشکلاتی هم ایجاد کند مانند زندگی با یک هم اتاقی که اهل همکاری نیست، قواعد و قوانین را زیر پا می گذارد و یا احساس خجالت و ناتوانی از بیان عقیده، نظر و درخواست از بقیه ی هم اتاقی ها و موارد مشابه آن.
در هر حال، زندگی خوابگاهی جنبه های متعدد و مختلفی دارد مانند: برقراری ارتباط سالم با سایر دانشجویان و به خصوص هم اتاقی ها، مشارکت در فعالیت های زندگی خوابگاهی، تقسیم وظایف و مسئولیت ها و مقابله با مشکلاتی که در زندگی خوابگاهی پیش می آید.

ارتباط با هم اتاقی ها


اگر خوش شانس باشید و هم اتاقی هایتان افرادی سازگار، همراه، دارای روحیه همکاری باشند، زندگی خوابگاهی شما بخوبی سپری خواهد شد. مشکل از آنجایی شروع می شود که هم اتاقی ها در مورد مسائل مختلف با یکدیگر مشکل پیدا می کنند.
اختلاف و تفاوت در مورد موضوع های مختلف امری ساده و بدیهی است. انسان ها با یکدیگر متفاوتند. علت آن هم روشن است: تفاوت در خانواده ها، فرهنگ ها، والدین، جوامع مختلف و ... ممهم این است که انسان ها راه برطرف کردن اختلاف ها را فرا بگیرند.
یکی از مهم ترین مکان هایی که اختلافات و تفاوت های بین انسان ها خود را نشان می دهد محیط دانشگاه و زندگی در خوابگاه است. هر یک از دانشجویان در خانواده و شهری متفاوت و با فرهنگی متفاوت بزرگ شده اند و بنابراین بسیار طبیعی است که با یکدیگر تفاوت داشته باشند. مهم نیست که تفاوت نداشته باشیمبلکه مهم است که یاد بگیریم چگونه اختلاف هایی که بر اثر این اتفاقات به وجود می آیند را برطرف کنیم. به همین دلیل مهارت حل اختلاف در این زمینه بسیار کمک کننده و مفید است

مــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتن کامل در ادامــــــــــــــــه مـــــــطلــــــبادامه مطلب...
ارسال توسط پایبند

 

در جلد دوم طرائف الحکم چاپ اول صفحه ۲۱ از حضرت امیرالمؤمنین(ع) روایت شده که حضرت پیغمبر(ص) هرموقع که غم و اندوهی بر آن حضرت روی می‌داد این دعا را می‌خواند و فرمود: هیچ‌کس از مسلمین این دعا را سه بار نخوانده مگر آنکه درخواست خود را بدست آورد.

 

یا حَیُّ یا قَیُّومٌ، یا حَیُّ لا یَمُوتُ، یا حَیُّ لا اِلهَ اِلا اَنْتَ کاشِفُ الْهَمِّ مُجیبُ دَعْوَهِ الْمُضْطَرّینَ، اَسْأَلُکَ بِاَنَّ لَکَ الْحَمْدُ لا اِلهَ اِلهَ اِلّا اَنْتَ، اَلْمَنّانُ، بَدیعُ السَّمواتِ وَ الْأَرْض، ذُوالْجَلالِ وَ الْاِکْرامِ رَحْمانَ الدُّنْیا وَ الْاخِرَهِ وَ رَحیمُها رَبِّ ارْحَمْنی رَحْمَهً تُغْنِینی بِها عَنْ رَحْمَهِ مَنْ سِواکَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ
ارسال توسط پایبند

 يازده سپتامبر بهانه اي بود براي سرپوش گذاشتن آمريكاييها بر خواسته هاي سلطه جويانه خود. بي شك آمريكا نيز مانند ديگر قدرتها به اهميت موقعيت سياسي برخي مناطق واقف است.

این تحلیل بنا به درخواست یکی از بازدیدکنندگان گرامی در وبلاگ قرار گرفته است . از میان تحلیل های مختلفی که در این زمینه وجود داشت به نظر من این تحلیل بهترین تحلیل موجود از علل این رخداد می باشد. امیدوارم مورد توجه شما قرار بگیرد.

 2001 War in Afghanistan collage 3.jpg

 

به همين منظور سناريوي يازده سپتامبر نوشته شد تا بار ديگرخاطره نظريه هاي سياسي تحليگراني چون مكيندر، هاوس هوفر و..........زنده شود و آمريكا با تكيه بر اين واقعيت كه قدرت وعظمت كشورها در گرو اهميت مناطقي است كه تحت نفوذ دارد، تصوير جديدي از ترفند هاي خود جهت حضور در عرصه جهان را  به نمايش گذاشت. بي ترديد براي آمريكا  مناطقي چون خاورميانه  نه تنها اهميت وجايگاه گذشته خود رادارند و چه بسا بر اهميت آنها  نيز افزوده شده است. به همين دليل در اين مقاله به مسئله  جايگاه سياسي افغانستان به عنوان مهمترين دليل براي حمله آمريكا  به اين كشور بعد از بازي يازده سپتامبر پرداخته شده است.       

متن کامل این مقاله را می توانید در ادامه مطلب مطالعه کنید

 ادامه مطلب...
ارسال توسط پایبند

حسین (ع) فریاد می زند: "هل من ناصر ینصرنی؟"

 

 

 

و من درحالی که نمازم قضا شده است می گویم: لبیک یا حسین! لبیک... حسین (ع) نگاه می کند لبخندی می زند و به سمت دشمن

تاخت می کند... و من باز می گویم: لبیک یا حسین! حسین (ع)شمشیر می خورد من سر پدرم داد می زنم و می گویم: لبیک یا حسین!

حسین (ع) سنگ می خورد، من در مجلس غیبت می گویم: لبیک یا حسین! لبیک... حسین (ع) از اسب به زمین می افتد عرش به لرزه

در می آید و من در پس خنده های مستانه ام فریاد میزنم: لبیک... حسین (ع) رمق ندارد باز فریاد میزند: هل من ناصر ینصرنی؟ من

به دوستم دروغ میگویم و باز فریاد می زنم: لبیک... حسین (ع) سینه اش سنگین شده است، کسی روی سینه است، حسین (ع) به

من نگاه می کند می گوید: تنهایم یاریم کن... من گناه می کنم و باز فریاد می زنم: لبیک... خورشید غروب کرده است...

من لبخندی می زنم و می گویم: اللهم عجل لولیک الفرج...

امام حسین (ع) به حضرت مهدی (عج) نگاه می کند و می گوید: "مهدی من کسی را نداشتم که بگوید سرباز توئم، اگر کسی نبود یاریم کند، ادعا کننده ای هم نبود...
تو از من مظلوم تری...

یارب الحسین به حق الحسین اشف صدرالحسین به ظهورالحجه
ارسال توسط پایبند

چوب ها که می سوزند 
 
گرمت می کنند...
 
ولی 
 
دلت که می سوزد...
 
یخ می زنیتاریخ: 18 / 11 / 1392برچسب:,
ارسال توسط پایبند

راستش من اصلا اعتقاد درست و حسابی به این نامه نوشتن ندارم ولی حالا که مادرم رفته و داره نماز با صد تا ایاک نعبد و ایاک نستعین میخونه و منم حال این نماز رو ندارم وقت کافی دارم تا کمی از دردم رو بنویسم شاید . . .


سلام
آقا از این زندگی حالم به هم میخوره ،از خودم بدم میاد حتی چند وقت پیش که تصادف کردم از خدا خواستم کاش همونجا تموم میشد
اصلا هیچکس حال منو نمیفهمه ،پدرم که اصلا،مادرم که نه،حتی بهترین دوستمم حالیش نیست
بهترین احساس و پر لذتترین حسم احساس وابستگی و محبت به دوستم هست(از شما چه پنهون با دختر همسایمون گاهی اس رد و بدل میکنیم) ولی باز احساس کمبودم رو نمیتونه حل بکنه
اوضاعم که بر وفق مراد نیس ، از وقتی مامانم جریان اس ام اس ها رو فهمیده دیگه زندگیمو جهنم کرده
نمیدونم چه کنم تا کمی بی خیال باشم و راحت زندگی کنم ،با هر چیزی که سرگرم میشم نمیتونه راحتم کنه
آن روز هم که بابام زده بود کانال (من و تو) یک روانشناس داشت میگفت که برای کسب آرامش خودتونو به بی خیالی بزنید
ولی من خیلی این کار رو کردم و بی خیالی جور نمیشه که هیچ اصلا فکرمو داغون میکنه یکمم

چند وقت پیش که وبگردی میکردم ، یک جمله از حاج آقا پناهیان دیدم اولش خیلی به نظرم خنده دار بود ولی بعدا فهمیدم خداییش حرف راست و حسابیه
نوشته بود به این مضمون"اگر می خواهید راحت زندگی کنید دیندار شوید"
چند وقت پیشم تو ماه محرم که هیئت میرفتم سخنران هیئتمون داشت فقط از رضای به خدا و توکل به خدا و . . .من که زیاد حالی نمیشدم ولی حرفهای قشنگی بود چند بار هم که سعی کردم اداشو دربیارم خیلی چسبید
آقا فقط میخوام که به آرامش واقعی برسم ،میخوام طوری بشه که با وجود شرایط خوب و بد حالی به حالی نشم تو کمکم کن تو ابزارش رو فراهم کن تو برسونم
ممنون
آرش

 
ارسال توسط پایبند
ساعتی پس از وقوع انفجار تروریستی در لبنان، رسانه‌های لبنانی از حضور «سمیر جعجع» رییس حزب القوات البنانیه در محل انفجار خبر دادند.

شب شنبه و تنها ساعتی پس از وقوع این انفجار تروریستی رسانه های لبنانی از حضور «سمیر جعجع» رییس حزب "القوات البنانیه" ـ گروه موسوم به نیروهای لبنانی ـ در محل انفجار خبر دادند.

سمیر جعجع که برای حضور در یک مکان عمومی در نزدیکی منزلش در محله "معراب" از منزل خارج شده بود با حضور در محل انفجار به خاک و خون کشیده شدن شیعیان هرمل را نظاره کرد.

درهمین حال تصویری از حضور رییس گروه موسوم به نیروهای لبنانی منتشر شد که وی پس از حضور در محل وقوع انفجار هرمل به جمع مسیحیان پیوسته و به رقص و پایکوبی پرداخته است.
منبع : مشرق ارسال توسط پایبند

 

«ثبت مدرسه صفوی اردبیل در فهرست مدارس ماندگار کشور بهانه ای شد تا درادامه این پست به معرفی این مدرسه تاریخی و آموزگاران سابق آن بپردازیم؛ مدرسه ای که می توان به جهت معماری زیبا و منحصربفردش و نیز به لحاظ ارزش بالای فرهنگی، از آن به عنوان یکی از نمادهای شهر اردبیل نام برد»

  

لازم به ذکر است مدرسه شاهد(صفوی) اردبیل یا همان دبیرستان پسرانه ی صفوی در محل قبرستان متروکه ی «تابار قاپوسی» و در فاصله ی سال های 1314 تا 1317تاسیس شده بود و با مدیریت مرحوم ناصر غفارزادگان اداره می‌شد.

این مطلب شامل یک متن جامع در خصوص دبیرستان صفوی اردبیل می باشد . برای خواندن کامل مطلب لطفا به ادامه مطلب مراجعه کنیدادامه مطلب...
ارسال توسط پایبند


شیطان فراماسونری 6 دقیقه تاریخ را تحریف كرد.
===========================شاید این سوال کمی بی اهمیت باشد که ساعت ورود امام را به ایران چند دقیقه جلو بکشند که چه شود؟ یا شاید بگویید 27 دقیقه یا 33دقیقه چه فرقی دارد ؟
اما ما به شما خواهیم گفت که چه سیستم پیشرفته و کارکرده ای پشت این قضیه ی کاملا ساده وجود دارد:
طبق اسناد ساعت ورود امام به ایران ۹:۲۷:۳۰ بوده است ولی چند سالی است که این ساعت ۹:۳۳ اعلام می شود.
حال که که متوجه شدید ساعت ورود امام به ایران ۹:۲۷ دقیقه بوده است نه ساعت ۹:۳۳ ما به شما علت این تغییر را توضیح می دهیم.
در دنیای کنونی جریانات مخفی و شیطانی وجود دارد که تقریبا دنیای کنونی را اداره می کنند که به فراماسونری مشهورند. این جریان که یک جریان کاملا پیشرفته و سری می باشد دارای نماد ها و اعداد مقدسی هستند که در هر جایی که وجود داشته باشند از این نماد ها و اعداد (حتما) استفاده می کنند یکی

از اعداد مقدس این جریان شیطانی ۳۳ و۹ و۱۱ و چند عدد دیگر می باشد که در این جا علت مقدس بودن این اعداد را توضیح نمی دهیم به وقایع زیر توجه کنید:

متن کامل ..........در ادامه مطلب


 ادامه مطلب...
ارسال توسط پایبند

آرشیو مطالب
پيوند هاي روزانه
امکانات جانبی

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 48
بازدید دیروز : 1146
بازدید هفته : 1613
بازدید ماه : 6508
بازدید کل : 2231237
تعداد مطالب : 811
تعداد نظرات : 379
تعداد آنلاین : 2

Free counters! .............